Vision and Mission History Projects About Us Contact

Projeler

Leonardo Köprüsü Projesi ile hedeflenen, tek tip bir tasarımın her yerde aynı şekilde uygulanmasından ziyade Proje çalışanları ve yerel zanaatkarların ortak çalısmasıyla, yerel hammadelerden de yararlanacak şekilde, Leonardo’nun zarif ve esnek tasarımının yeniden yorumlanmasıdır. Bu esnek tasarım, tıpkı bir müzik şaheseri gibi, farklı zanaatkarlar tarafından, farklı seyircilere, farklı malzemelerle yeniden yorumlanabilir.

Leonardo Köprüsü Projesi’nin güzelliği inşa edildiği her mahallin ihtiyaçlarını karşılayabilecek esneklikte olmasıdır. Bu proje bir toplumun sanata , barışa, sürdürülebilirliğe ve akil ekonomik ve teknolojik gelişmeye verdikleri desteğin simgesi haline gelebilir. Leonardo Köprüsü Projesi şehir planlama, toplumsal katılım, okul ve üniversite programları, kültürel değişim programları ve turizm vasıtasıyla yerel ekonomik kalkınma gibi farklı alanlarda toplum bilincinin artmasını destekler. Ayrıca Leonardo Köprüsü Projesi yeni eğitim ve sosyal yardım programlarınının geliştirilmesini ümit ederken bu konularla ilgilenen uzmanları destekler.

Her Proje kendine özgüdür ve hem yeni hem de eski teknolojilerden faydalanır. Takımımız dünyanın çeşitli yerlerinden topluluklarla çalışıp Leonardo Köprüsü Projesi’nin orası için uygun olup olmadığına karar verir. Kimi zaman tasarımın kısıtlamaları göz önüne alındığında başka bir mahal de belirlememiz gerekebilir. Köprü eşsiz yapısal bütünlüğünü basık kavis ve parabolik kıvrım prensiplerine borçludur. Bize önerilen mahallin bu prensiplere uygun köprübaşlarının inşa edilebileceği doğal zemine sahip olması gerekir. Tasarım, iki binayı birleştirmek gibi, kullanımda olan yapı planlarına da eklemlendirilebilir.

Yerel ortaklarımızla birlikte şehrin ileri gelenlerini, siyasetçileri ve toplumdaki çeşitli grupları Proje’nin doğası ve tarihsel değeri hakkında eğitiriz. Her topluluktaki çabaları duyurmaya çalışır, projelerin müteahhitlere verilmesi sırasında destek sağlarız. Yerel destekçilerle projenin gerekli ilgi ve desteğe vakıf olması ve sahiplenilmesi için elimizden geleni yaparız.

The Team Engineering Press Community Links ShopFAQ
Home Home Home