Vision and Mission History Projects About Us Contact

Hakkımızda

Leonardo Köprüsü Projesi Amerika Birleşik Devletleri’nde 501(c) 3 ile Allied Arts Foundation altında kâr amacı gütmeyen bir şirkettir. Görevimiz, Leonardo da Vinci’nin 1502 tarihli Haliç Köprüsü tasarımından hareketle, kamusal nirengi noktaları oluşturacak küresel bir köprüler ağı kurmaktır. Konuyla ilgilenen yerel mimar, yetkili ve iş adamlarının katkılarıyla Leonardo Köprusü Projesi dünyanın dört bir tarafında bu inşaat projelerini geliştirip destekliyor. Leonardo Köprüsü Projesi dünyanın dört bir köşesinde geliştirdiği projeler için ücret olarak nihai bütçenin %3’ünü alır. Yerel projeler için finansman yerel ulaşım bütçeleri, turizm bütçeleri ve bireysel ve kurumsal yardımlardan sağlanıp, yerel yetkililer tarafından kullanılır.

Projenin fikir babası Norveçli sanatçı Vebjørn Sand, aynı zamanda projenin sanat direktörüdür. Küresel ortak projeler onun sanatsal vizyonunun ürünleridir. Leonardo da Vinci’nin Haliç’in için yaptığı tasarım Biblioteque Institut Paris’te halka açıktır. Sand tarafından gerçekleştirilen tasarımın yeni uyarlamalarının hakları Sand’a ait olmakla birlikte tasarımın kendisi ondan sanatsal ilham almak isteyen ve onu kendi mahallerinde inşa etmek isteyen herkese açıktır.

Köprü projelerini hem yapısal hem de sembolik özelliklerinden dolayı desteklerken Leonardo Köprüsü Projesi adı altında amaçladığımız, paylaştığımız medeniyetimizi daha iyi anlayabilmek için kültürler arası bir matris yaratırken mimarlık, doğal bilimler, tarih, inşaat mühendisliği, resim ve matematik gibi sanat ve bilim dallarını da bütünleştirmek. İnsan ırkının sürdürülebilir bir geleceğe sahip olması fikrini destekleyen tüm sponsorlardan yardımları kabul ediyoruz. Leonardo Köprüsü Projesi, sanatsal açıdan bizim takımımızla ortak çalışan yerel projeleri geniş uluslararası basın bağlantıları ile destekleyecektir.

 

The Team Engineering Press Community Links ShopFAQ
Home Home Home